Atrakcje

Nurkowanie na Hawajach

Nurkowanie HawajeNiedawno odkryłam swoją nową pasję jaką jest nurkowanie. Podczas ostatnich wakacji na Hawajach miałam okazję zanurzyć się na głębokość 10 metrów. To, co zobaczyłam pod błękitną taflą wody, przerosło moje najśmielsze oczekiwania.

Ale może kilka słów wstępu. Dlaczego Hawaje? Ten zakątek świata  to jeden z najbardziej odizolowanych archipelagów położonych na Pacyfiku. Hawaje składają się  137 wysp, wysepek i atoli, pochodzenia wulkanicznego rozciąga się na długości prawie 2500 km. W tak wyjątkowym miejscu na ziemi rozwinęło się niesłychanie wiele gatunków zwierząt, które żyją w podwodnych ogrodach raf koralowych. Wśród gatunków z których słyną Hawaje można wymienić wieloryby.

Jestem niezwykle szczęśliwa, że swoją podwodną podróż zaczęłam właśnie tam. Zejście pod wodę w profesjonalnym sprzęcie napawa lękiem, ale doświadczony instruktor jest oazą spokoju i można na niego liczyć. Pierwsze zejście to tak naprawę nie nurkowanie a zanurzanie się pod wodę i podziwianie zapierających dech w piersiach widoków.

Hawaje słyną nie tylko z wielorybów, których rzecz jasna nie miałam okazji spotkać, bo nie jestem wytrawnym nurkiem. Miałam za to okazję pływać z delfinami. Ssaki te zachowują się wyjątkowo przyjaźnie i obcowanie z nimi w wodzie to absolutna frajda.

Wielość i różnorodność gatunków wód Hawajów przyprawia o zawrót głowy. Kolorowe korale, wężowate ukwiały i tropikalne ryby to jeszcze nie wszystko. W bogatych, egzotycznych wodach można spotkać różnorodne gatunku mięczaków i skorupiaków oraz ssaków. Podczas pobytu pod wodą można obserwować różnorakie zachowania egzotycznych mieszkańców rafy. Niektóre tropikalne ryby są bardzo jadowite i trzeba uważać, żeby ich nie spłoszyć. Bajecznie ubarwione błazenki, papugoryby czy jadowicie nakrapiane mureny. To wszystko można zobaczyć podczas nurkowania na w hawajskich wodach.

Tropikalny klimat sprzyja rozwojowi fauny i flory także na lądzie. Cudne egzotyczne plaże udekorowane są palmami a piasek skrzy się w promieniach słońca. A wszystko można to zobaczyć również z perspektywy statku, kiedy zdecydujemy się na rezerwację rejsu wycieczkowego.

Jeśli jeszcze ktoś się zastanawia czy warto poznać tropikalny świat mórz i oceanów, powinien postawić nogę na tej rajskiej wyspie. Z pewnością tam wrócę i już nie mogę się doczekać kolejnych wyjątkowych emocji związanych z nurkowaniem i podziwianiem podwodnych ogrodów.

Comments are closed.