Honolulu

Honolulu to jedno z najbardziej znanych miast Hawajów. I nie tylko dlatego, że jest to stolica tego stanu. Jest ono znane z popkultury – licznych filmów, gier czy piosenek. Historia miasta jest bardzo burzliwa (obalenie hawajskiego królestwa, atak armii japońskiej na pobliska bazę Pearl Harbor), lecz mimo to, po aneksji wysp do USA przeżyło dynamiczny rozkwit oraz rozwój.

HonoluluObecnie jest to największe miasto na Hawajach pełne wysokich wieżowców, budynków administracyjnych i kulturalnych oraz – co oczywiste – turystycznych. Pod kątem wycieczek możemy zwiedzać tu liczne muzea, czy zabytki (jak Pałac Iolani czy katedrę św. Andrzeja). Spokojnemu wypoczynkowi sprzyjają także liczne hotele, zapewniające najwyższy standard dla spragnionych atrakcji turystów.

Honolulu to doskonałe  miejsce także dla tych, którzy lubią spędzać wakacje na gorących plażach. W pobliżu miasta znajduje się piękna zatoka Hanuama – oczy cieszy tu nie tylko krystalicznie czysta woda, ale także niesłychana roślinność (palmy kokosowe) oraz zwierzęta (delfiny, z którymi można wspólnie pływać).

Dla miłośników aktywnego wypoczynku: surfing, snorkeling rejsy wycieczkowe czy wspomniane już pływanie z delfinami. Także amatorzy nocnego życia będą czuli się jak w niebie: liczba pubów i restauracji jest naprawdę ogromna.

This entry was posted in Miasta and tagged , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.