Park Narodowy Hawajskich Wulkanów

Park został utworzony w 1916 roku na powierzchni 1348 km2. Charakterystycznym elementem parku są krajobrazy wulkaniczne.

Wulkaniczne drzewaMożna tu często oglądać wyciekającą z wnętrza Ziemi rozżarzoną do czerwoności magmę, która zastyga po drodze lub spływa strumieniami do morza. Odwiedzając park można poczuć się jak na innej planecie. Księżycowy krajobraz może kłócić się z ogólnym pojmowaniem egzotyki. Mimo to Hawaje to wyjątkowy wachlarz tropikalnych kolorów i smaków. Park Narodowy obfituje w niesamowite formy skalne a zieloność kiełkuje z czarnej jak smoła zastygłej lawy. Dalej można podziwiać tropikalną dżunglę, gdzie rozbrzmiewają śpiewy tropikalnych ptaków.

Główne wulkany na Hawajach to tzw. wulkany tarczowe. Dobrym przykładem jest Maunaloa, najpotężniejsza góra na świecie, pokrywająca połowę Wielkiej Wyspy Hawaii. Warto dodać, że Park Narodowy Wulkany Hawaii został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Ponieważ Hawaje leżą w tropikalnej strefie, można je zwiedzać przez cały rok. Pora deszczowa przypadająca od końca listopada do marca. Oczom zwiedzających ukaże się wtedy  soczysta zieleń, Wtedy także przypada okres godów wielorybów.

This entry was posted in Miejsca and tagged , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.